WSZYSTKO CO POWINNAŚ WIEDZIEĆ O OFEROWANYCH PRZEZ NAS BADANIACH

Chcesz z nami zaplanować badania profilaktyczne?

Serdecznie zapraszamy do współpracy jednostki organizacyjne, firmy, zakłady pracy. Zadzwoń do nas lub napisz, aby otrzymać ofertę dopasowaną do Twoich potrzeb.Nasz BadaBus jeździ na terenie całej Polski.

E-mail: badabus@kwiatkobiecosci.pl; 

tel.: +48 691 439 29

Przedstawiamy ofertę badań profilaktyczno-diagnostycznych wykonywanych w BADABUSIE – Mobilnym Gabinecie Medycznym, mających na celu zapobieganie oraz wczesne rozpoznanie chorób nowotworowych narządów rodnych – raka szyjki macicy i raka jajnika u kobiet oraz raka prostaty u mężczyzn.

BADANIA DLA KOBIET

Cytologia – jest badaniem dla kobiet, które powinno być wykonywane regularnie (raz do roku) w ramach profilaktyki wczesnego wykrywania raka szyjki macicy.
Wczesne wykrycie RSM daje możliwość pełnego wyleczenia.
WAŻNE! Cytologię obowiązkowo pobiera się za pomocą specjalnej szczoteczki cytologicznej, która ma ogromny wpływ na końcowy wynik badania.

Cytologia płynna (LBC) – cytologia na podłożu płynnym, to metoda wykonywania badania cytologicznego, w której wymaz z szyjki macicy pobierany jest nie bezpośrednio na szkiełko mikroskopowe, ale na specjalne płynne podłoże. Cytologia płynna pozwala na większą wykrywalność zmian chorobowych względem cytologii klasycznej, poprzez uzyskanie większej ilości komórek do oceny.

Cytologia płynna (LBC) z genotypowaniem wirusa HPV (co-test) – to najlepszy test skriningowy, umożliwiający wykrycie zmian przednowotworowych oraz raka szyjki macicy. Dodatkowe wykonanie testu jakościowego, obejmującego 14 genotypów wirusa HPV, wykrywa najczęstsze typy niskiego oraz wysokiego ryzyka.

Test DNA HPV – badanie wykrywa obecność DNA 14 genotypów o wysokim ryzyku onkogennym (16, 18, 31, 33, 35, 39, 45, 51, 52, 56, 58, 59, 66 i 68) wirusa brodawczaka ludzkiego, czyli wirusa HPV, który jest główną przyczyną raka szyjki macicy.

Test na obecność mutacji genu BRCA 1 (badanie z krwi) – test oparty jest na badaniu genu BRCA1 (3 zmiany), nierzadko związanych z zachorowaniem na raka jajnika. Obecność mutacji w genie BRCA1 wiąże się z 45% ryzykiem raka jajnika w młodym wieku. Sprawdzenie obecności mutacji w tym genie powinna sobie wykonać każda Polka, w szczególności gdy zdiagnozowano u niej raka piersi – obecność mutacji wpływa na wybór leczenia, oraz gdy w rodzinie wystąpiły już zachorowania na raka piersi, jajnika.

BADANIA DLA MĘŻCZYZN

Badanie PSA ang. prostate Specific Antigen (z krwi) – badanie antygenu gruczołu krokowego (prostaty lub inaczej stercza), jest wykonywane u mężczyzn w celu wczesnego wykrycia raka prostaty. Regularnie sprawdzanie poziomu PSA pozwala na jak najszybsze zdiagnozowanie nowotworu gruczołu krokowego, co zwiększa szanse pacjenta na wyleczenie.

BADANIA DLA KOBIET I MĘŻCZYZN

Witamina D Total (badanie z krwi) – niedobór witaminy D sprawia, że jesteśmy bardziej podatni na infekcje, a także choroby takie jak: cukrzyca, nadciśnienie tętnicze, choroby serca, a nawet niektóre typy nowotworów, np.: prostaty czy piersi. Osoby z niedoborem witaminy D są również bardziej narażone na depresję. Witamina D odgrywa też ważną rolę w leczeniu i zapobieganiu osteoporozie, ponieważ wspomaga przyswajanie wapnia -głównego budulca kości.